+48 669 626 008
Zaznacz stronę

Dobrej jakości wózki do bram gwarantują długą żywotność bramy i bezproblemowe działanie. Przy ich wyborze należy kierować się przede wszystkim rozmiarem, który zapewni płynną i cichą pracę bramy, nie powodując żadnych zacięć. Jeśli nie dopilnujemy tego aspektu, na wózku powstaną duże luzy, przez co jego prawidłowe funkcjonowanie zostanie uniemożliwione. Należy też mieć na uwadze fakt, że wymiana wózków jest kosztowna i pracochłonna, dlatego tym bardziej trzeba dokładnie uwzględnić wszelkie informacje i sugerować się jakością.

Wózki do bram, jakie możemy znaleźć na stronie firmy PROG-GREG to gwarancja solidnej i wytrzymałej konstrukcji, która służy latami. Dostępne są następujące rozmiary szyn do bram przesuwnych, podawane na zewnątrz:

  • 80x80x5 (standard), waga bramy: od 400 do 600kg

  • 70x70x4, waga bramy: od 350 do 500kg

Bramy o wadze powyżej 600kg montowane są na szynach o wymiarach:

  • 120x100x5

  • 80x80x4

  • 80x80x6

  • 92x84x5

Waga bramy ma znaczenie przy wyborze wózka

Ten parametr jest kluczową kwestią, jeśli chcesz we właściwy sposób dobrać wózek do bramy. Każdy z nich ma określoną przez producenta nośność i należy jej bezwzględnie przestrzegać. W przeciwnym przypadku brama nie będzie funkcjonować w sposób prawidłowy i będzie podatna na częste awarie. Poza tym, jej zużycie nastąpi bardzo szybko.

Unikalna budowa wózków do bram firmy PROG-GREG gwarantuje nośność do nawet 2,5 tony. Co więcej, dzięki zastosowaniu w nich dwuskrętnych, niezależnych przegubów na rolkach prowadzących, obciążenie bramy jest rozłożone równomiernie, a konstrukcja bardziej stabilna.