+48 669 626 008
Zaznacz stronę

Decydując się na zainstalowanie bramy przesuwnej, na pewno każdemu z nas zależy na tym, by służyła ona przez bardzo długi czas. Za jej wytrzymałość, prawidłowe działanie oraz cichą i płynną pracę odpowiadają wózki, które oparte są na dwóch rodzajach rolek: tworzywowych oraz metalowych.

Rolki wózka do bramy przesuwnej

Rolki w wózkach przegubowych do bramy przesuwnej mają większą średnicę zewnętrzną. Dzięki temu nie ma mowy o zbyt dużym luzie, który utrudniałby prawidłową pracę bramy. W takim przypadku napęd pracuje idealnie.

To, jakie wózki sprawdzą się najlepiej, zależy od zastosowania określonej liczby rolek. Ich wybór powinien opierać się na wymiarach całej konstrukcji. Dla przykładu: jeśli brama ma mniej niż 3m szerokości wjazdu, zastosowanie znajdą wózki z trzema rolkami. Jeśli wynosi 3-6m, należy zdecydować się na pięć kółek, a w przypadku szerokości powyżej 6m na nawet dziesięć rolek.

Gdzie kupić rolki wózka do bramy przesuwnej?

Szeroką ofertę ma PROG-GREG, która posiada nie tylko wózki do bram przesuwnych, ale również akcesoria i części do nich. Asortyment firmy zasługuje na szczególne wyróżnienie, ponieważ w wózkach zastosowane zostały 2-skrętne, niezależne przeguby na rolkach prowadzących, które niwelują nierówności. Obciążenie rozkłada się zawsze równomiernie na każde łożysko (stosowana jest technologia 2RS z zabezpieczeniem plastikowym), dlatego żadna z rolek nie jest przeciążona.

Dla przykładu: średnica rolek firmy PROG-GREG wynosi 69mm dla profilu 80x80x5.

Jakie rolki wózka do bramy przesuwnej wybrać, metalowe czy z tworzywa?

Rolki do wózków bram przesuwnych produkuje się albo z tworzywa sztucznego lub z metalu. Aby wybrać jedną z wersji (metal, tworzywo), należy ocenić swoją sytuację:  gdzie zbudowano bramę przesuwną i czy będzie to konstrukcja z bardzo długim i ciężkim skrzydłem bramy. Gdy posiadamy bramę, która stoi na przydomowym podjeździe,  wystarczą tu rolki tworzywowe (poliamid) – taka brama nie jest ciężka. poza tym dla domowników bardzo ważne będzie to, że brama będzie się przesuwać bezgłośnie, nie będzie hałasować. Jeśli wybierasz rolki do bramy przemysłowej, np. do siedziby firmy, możliwe że potrzebujesz rolek metalowych, które udźwigną dużą i długą bramę.