+48 669 626 008
Zaznacz stronę

Na czym polega obróbka skrawaniem CNC (Computerized Numerical Control), czyli maszyny sterowanej numerycznie? Jest to nic innego jak nadawanie przedmiotom pożądanego kształtu oraz rozmiaru, a także dostosowanie ich struktury do konkretnych wymagań. Technika ta stosowana jest przy obróbce różnego rodzaju materiałów, najczęściej metalu. Uzyskane elementy znajdują później zastosowanie w różnych maszynach.

Początkowo maszyny były kodowane przez karty dziurkowane, traktowane jako prototyp nośnika danych. Pod koniec lat czterdziestych powstała pierwsza obrabiarka, a przełom w technologii CNC nastąpił w 1958 roku, kiedy w sprzętach tych znalazły zastosowanie mikrokomputery. Obecne maszyny CNC dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii są wyjątkowo precyzyjne i pozwalają na uzyskanie pożądanego kształtu bez największych problemów. Dzięki wbudowanemu komputerowi do systemu wgrywany jest projekt z odpowiednimi parametrami, który obrabiarka wykonuje.

Obrabiarki do sprawiania metali
Wyróżniamy różnego rodzaju obrabiarki CNC, stosowane zależnie od elementu, jaki ma zostać wytworzony:
– tokarki
– wytaczarki
– frezarki
– przeciągarki
– szlifierki
– strugarki
– przecinarki
– wiertarki

Firma PROG-GREG dzięki obróbce skrawaniem CNC zajmuje się produkcją nawet najbardziej skomplikowanych części do bram przesuwnych, jakimi są wózki czy rolki. Świadczymy usługi nie tylko na terenie Polski, ale również dla zagranicznych firm, zapewniając najwyższą jakość oferowanych przez nas produktów, a to wszystko dzięki zaawansowanej technologii produkcji.