+48 669 626 008
Zaznacz stronę

Bramy przesuwne nie tracą na popularności. Działają płynnie i cicho, nie sprawiając żadnych problemów, warunkiem jest jednak odpowiednio dobrany wózek. Klasyczne wózki jezdne mają sztywno zamocowane rolki za pomocą spawów. Niestety z czasem mogą powodować zacinanie się bramy, dlatego lepszym rozwiązaniem są wózki przegubowe.

Wózki przegubowe do bram przesuwnych

Są zdecydowanie lepsze od ich klasycznych odpowiedników. Przede wszystkim rolki jezdne w wózkach posiadają większą średnicę zewnętrzną. Dzięki temu nie ma mowy o zbyt dużym luzie, który utrudniałby płynną pracę bramy.

Przeguby w bramach przesuwnych

Jest to jeden z elementów odgrywających najważniejszą rolę, ponieważ ich obecność na rolkach nośnych sprawia, że rolki dostosowują się do kształtu skręconej prowadnicy. Dzięki temu nie trzeba martwić się o jakiekolwiek zacinanie się. Co więcej, atutem przegubów w bramach przesuwnych jest to, że ciężar rozkłada się równomiernie na wszystkie rolki. Przez to łożyska znacznie wydłużają swoją żywotność.

Gdzie znaleźć wózki przegubowe do bram przesuwnych?

Szeroką ofertę ma PROG-GREG, która posiada nie tylko wózki do bram przesuwnych, ale również akcesoria i części do nich. Asortyment firmy zasługuje na szczególne wyróżnienie, ponieważ w wózkach zastosowane zostały 2-skrętne, niezależne przeguby na rolkach prowadzących, które niwelują nierówności. Obciążenie rozkłada się zawsze równomiernie na każde łożysko (stosowana jest technologia 2RS z zabezpieczeniem plastikowym), dlatego żadna z rolek nie jest przeciążona.